ایجاد خطوط نورانی انرژی الکتریکی

آموزش فتوشاپ – ایجاد خطوط نورانی انرژی الکتریکی

ابتدا عکس مورد دلخواه را باز کرده ، از آن یک کپی میگیریم و کار ها را روی لایه کپی انجام میدهیم.

سپس یک لایه به نام strok ایجاد کرده و ابزار Brush (کلید B) را انتخاب می کنیم، Diameter را روی 7 پیکسل, Opacity را روی 100%  تنظیم کرده و سفید را به عنوان رنگ زمینه در نظر می گیریم. حالا ابزار Pen را انتخاب می کنیم و خطوط مارپیچی دور دست ایجاد میکنیم.

سپس روی صفحه طراحی کلیک راست می کنیم، Strok Path را انتخاب می کنیم، منویی با تنضیماتBrush ظاهر خواهد شد، حالا گزینه “Simulate Pressure” را فعال می کنیم، سپس OK را می زنیم. این کار ابتدا و انتهای Strok را باریک تر می کند.

حالا تصویر به شکل زیر در می آید :

حالا لازم است که بخش هایی از نواری که می خواهیم زیر دست خواننده پنهان شود را پاک کنیم.

 میتوانیم با ابزار Lasso Polygonal (کلید L) روی قسمت های مورد نظر را انتخاب کنیم و سپس دکمه del را بفشاریم و یا با انتخاب لایه Strok، گزینه Add layer mask که در پایین پالت لایه ها قرار دارد را انتخاب می کنیم، روی ابزار Lasso Polygonal (کلید L) کلیک می کنیم تا قسمت هایی از دست را که می خواهیم جلوی Strok قرار بگیرد را انتخاب کنیم. در ذهنمان مسیر مارپیچی که دور دست قرار می گیرد را مجسم می کنیم، سپس با کلیک روی لایه ماسک مطمئن می شویم که ماسک فعال است سپس روی فضای انتخاب شده رنگ سیاه را اعمال می کنیم حالا با این رنگ آمیزی قسمت هایی از میله که رنگ شده از سایر قسمت ها جدا می شود و طوری به نظر می آید که انگار پشت دست قرار دارند.

نتیجه کار :

روی لایه Strok کلیک راست می کنیم و گزینه Blending option را انتخاب می کنیم، پس از باز شدن منوی Layer Style می توانیم به Strok افکت Inner Glow یا Outer Glow اضافه کنیم. با استفاده از تنظیماتی که در زیر نشان داده شده است لبه های Strok را با یک رنگ آبی (Blue hue) درخشان تر می کنیم.

از لایه Strok یک کپی ایجاد می کنیم،با استفاده از Filter > Blur > Gaussian blur  کمی آن را مات میکنیم .

به نظر می رسد همه چیز درخشان تر شده، این خوب است. خوب اجازه بدهید مقداری درخشندگی به تصویر اضافه کنیم. بوسیله ابزار براش دور مسیر مارپیچ کمی نقاط نورانی کوچک اضافه می کنیم البته بهتراست مقدار  3-5 پیکسل را برای سایز براش در نظر بگیریم. به اندازه لازم و کافی از این جلوه ایجاد می کنیم. همیشه می توانیم جزییات ناخواسته و غیرضروری را با ابزار پاکن پاک کنیم.

حالا می خواهیم دومین Strok را برای ایجاد یک نوار نورانی رسم کنیم. ابزار Pen را انتخاب می کنیم به  مسیر اصلی می رویم ولی این بار با کمی تفاوت نسبت به نوار اول آن را ایجاد می کنیم تا نوعی همپوشانی داشته باشند. یک براش با سایز کوچک تر و با Opacity: 50% انتخاب می کنیم و این بار نیز مثل قبل به مسیر Strok اضافه می کنیم.

میله درخشان تر تقریبا آنجاست. برای اینکه جلوه مهیج تر شود و بیشتر به چشم بیاید می توانید (hue) یا رنگ شکل را  مقداری تعدیل کنیم.  برای این کار به مسیر Layer -> New Adjustment Layer -> Hue/Saturation بروید . حالا می توانید به hue مقدار بدهید.

 

بعد از اینکه رنگ ها تنظیم شد، ابزار Dodge را با تنظیمات سایز35 پیکسل، exposure  25% را انتخاب کنید تا بتوانید مقداری highlight زیر میله ایجاد کنید دقیقا روی عکس background اینطور به نظر می رسد که میله دارد به بازو نور می تاباند.

 

 

نتیجه کار :

 

___________________________________________________

.::امیدوارم لذت برده باشید::.