افکت های جالب فلزی در فتوشاپ

خیلی مواقع تصاویری را مشاهده می کنید که طراحی آنها در photoshop برای شما سخت یا غیر ممکن به نظر می رسد. در این تاپیک قصد دارم ترفندی به شما آموزش بدهم که خیلی راحت تغییرات بنیادی در طراحی های خود ایجاد کنید و شروع کنید از photoshop لذت بیشتری ببرید.

به عنوان مثال به تصویر زیر نگاهی بیاندازید:

افکت های جالب در فتوشاپ

افکت طلایی موجود در این تصویر چگونه بوجود آمده است.

پاسخ آن خیلی ساده نیست! اما ایجاد کردن اینگونه effect ها با کمک گوگل بسیار ساده شده است.

برای ایجاد همچین نوشته ای در فتوشاپ کافیست عبارت ” gold effect psd “ را در بخش تصاویر گوگل جستجو کنید تا به نتایج جالبی برسید. تصویر بالا یکی از نتایج این جستجوست.

حال باید وقت بگذارید و در نتایج بدست آمده وب سایتی را پیدا کنید که سورس PSD تصویر را برای دانلود قراردهده باشد. به عنوان مثال فایل زیر را که من پیدا کرده ام دانلود نمایید:

metal-styles-graphicsfuel.zip

این فایل فشرده zip را که باز کنید یک فایل metal-styles-graphicsfuel.psd دارد که می توانید آن را در photoshop اجرا نمایید.

اگر به فتوشاپ کمی آشنایی داشته باشید به راحتی می توانید لایه text که بصورت طلایی (gold) نوشته است Style را پیدا کنید. کافیست در پنجره Layers فتوشاپ روی لایه متنی Style کلیک راست نمایید و گزینه Copy layer style را انتخاب کنید.

حال به فایلی که در حال طراحی آن در فتوشاپ هستید بروید و لایه text مورد نظر را که می خواهید به آن افکت طلایی بدهید انتخاب کنید و روی آن کلیک راست نمایید و گزینه Paste layer style را اتخاب کنید و از نتیجه لذت ببرید.

بسیار ساده! به راحتی همه Copy & Paste های ویندوز!