نصب براش ها و اشکال جدید در فتوشاپ

آموزش فتوشاپ ، درس شانزدهم – نصب براش ها و اشکال جدید در فتوشاپ

 

براش ها و اشکال جدید دو مجموعه از عناصر طراحی در فتوشاپ هستند که برای ایجاد سهولت در کار طراحی به کار برده می شوند. صدها سایت و منبع وجود دارند که می توانید از طریق آن ها ابزار مورد نیاز خود را دانلود کنید، اما آن ها نمی توانند برای شما مفید باشند مگر اینکه طریقه استفاده از آن ها و شروع کار با آن ها را بدانید.

نصب کردن Custom Shapes: 
برای نصب یک Custom Shapes که آن را قبلا دانلود کرده اید، لازم است ابتدا ابزار Custom Shape را از جعبه ابزار انتخاب کنید.

 

حالا، از قسمت Options Bar، روی فلشی که کنار آیکن Custom Shape است کلیک کنید تا لیست اشکال باز شود. از این قسمت شما قادر خواهید بود هر کدام از اشکالی را که نصب کرده اید برای استفاده در طراحی استفاده کنید. در این مرحله ما نیازی به این اشکال نداریم در عوض می خواهیم با کلیک روی فلش کوچکی که در سمت راست پنجره قرار داردگزینه Load Shapes را انتخاب کنیم.

 

 

وقتی روی این قسمت کلیک کردید، یک browser (مرورگر) ظاهر می شود، فقط به آدرسی که اشکال را ذخیره کردید بروید و آن ها از همان جا load کنید. اشکال جدید در قسمت Shape Picker در دسترس شما خواهند بود.

نصب براش 
در نصب براش ها نیز همان مراحلی را باید طی کنید که در قسمت نصب اشکال انجام دادید.

ابزار Brush tool را از جعبه ابزار انتخاب نمایید.

 

 

حالا از قسمت Options Bar، روی آیکن Brush Preset Picker کلیک کنید تا منوی مورد نظر باز شود. روی فلش سمت راست منو کلیک کنید سپس گزینه Load Brushes را انتخاب نمایید.

 

مجددا، از طریق پنجره ای باز شده ، پوشه ی مورد نظر را که حاوی براش های جدید است پیدا کرده و آن ها را از همین قسمت load کنید. براش های جدید در قسمت Brush Preset Picker در اختیار شما هستند.