ساخت تصویری وهم آلود از انسانی در بیمارستان روانی

ساخت تصویری وهم آلود از انسانی در بیمارستان روانی

ابتدا یک فایل جدید با ابعاد 500×708 پیکسل در فتوشاپ باز کنید. سپس تصویر بیمارستانی را دانلود کرده و آن به محیط کار drag کنید. نام این لایه را Hospital بگذارید.

یک لایه Hue/Saturation Adjustment در بالای لایه Hospital ایجاد کرده و مقدار Hue را روی 75 و Saturation را روی 50- و Lightness را روی 0 تنظیم نمایید.

 

تصویر یک مرد (مثل نمونه) را دانلود کنید، سپس با استفاده از ابزار Pen مرد را از پس زمینه جدا کنید و همانطور که در تصویر زیر می بینید، آن را در مرکز صفحه طراحی قرار دهید. نام این لایه را Original Man بگذارید.

 

حالا لایه Original Man را Duplicate کرده، سپس لایه Duplicate شده را انتخاب کنید و به مسیر Edit > Free Transform بروید. مانند آنچه در شکل زیر می بینید، تصویر را به سمت پایین کوچک کنید.

حال به مسیر Image> Adjustments > Hue/Saturation بروید و مقدار 100- را برای Lightness وارد کرده سپس به مسیر Filter > Blur > Gaussian Blur رفته و Radius را روی 10 پیکسل تنظیم نمایید، پس از آن نام این لایه را Man Shadow بگذارید.

در این مرحله باید عکس دو صورت را دانلود نموده و باز کنید. یکی از آنها را برش دهید و آن را زیر لایه Original Man بگذارید. حال به مسیر Image > Adjustments > Desaturate بروید و نام این لایه را Head 1 بگذارید.

مجددا مرحله قبل را برای تصویر سر دوم تکرار کنید و نام این لایه را Head 2 بگذارید.

باز هم مرحله قبل را برای تصویر سوم تکرار کرده و نام این لایه را Head 3 بگذارید.

لایه Head 1 را انتخاب نموده و پس از آن به مسیر Filter > Liquify بروید. ابزار Twirl Clockwise را انتخاب کنید و سایز براش را حدودا روی 495 و Pressure را روی 100 تنظیم کنید، سایر تنظیمات نیازی به تغییر ندارند. حالا مکان نما را به طرف داخل صورت ببرید دهید تا تصویر صورت کمی بدشکل و کج و معوج شود.

فرایند مرحله قبل را برای لایه های Head 2 و Head 3 نیز انجام دهید.

حال براش مورد نظر که همراه آموزش است را نصب و رنگ زمینه یا foreground را به #000000 تغییر دهید، سپس یک لایه جدید در زیر لایه های Head 1, 2 ، 3 ایجاد کنید و نام آن را Smoke بگذارید. حالا با استفاده از براش ها شروع به نقاشی کردن در قسمت پشت تصاویر سر کنید.

پس از انجام این کار تصویر باید مانند شکل زیر شده باشد.

حالا همه لایه ها بجز لایه های head و smoke را خاموش کنید، سپس به پالت Channels بروید و کانال Red را انتخاب نمایید.

در حالیکه کلید Ctrl را نگه داشته اید روی کانال Red کلیک کنید تا محتویات آن انتخاب شود پس از آن به پالت Layers برگشته و به مسیرSelect > Inverse بروید. حال لایه های head و smoke را نیز خاموش کنید. یک لایه جدید ایجاد کرده و ان را با کد رنگ #FFFFFF رنگ آمیزی کنید سپس نام آن را Smoke Face بگذارید.

Smoke Faces را Duplicate کنید و پس از این انجام این کار لایه Duplicate شده را انتخاب و به مسیر Filter > Blur > Gaussian Blur بروید و radius را روی 8px تنظیم نمایید، Mode لایه را به Screen تغییر داده و Opacity آن را به 80% کاهش دهید.

در بالای لایه Smoke Faces یک لایه Levels Adjustment ایجادکرده و مقادیر 40 و 0.61 و 255 را اعمال کنید.

براش Debris Brush را دانلود کنید. پس از آن با انتخاب ابزار Eraser و تنظیم کردن آن روی یکی از انواع debris brush ها، قسمت هایی از تصویر مرد اصلی، همانطور که در شکل نشان داده شده است، را پاک کنید.

لایه اصلی Man را Duplicate کنید و پس از آن به مسیر Edit > Free Transform تا بتواند تصویر کپی شده را کمی بزرگ تر کنید. حالا نام این لایه را Enlarged Man بگذارید.

لایه Enlarged Man را انتخاب و یک لایه ماسک روی آن اعمال کنید. حال لایه ماسک را با کد رنگ #000000 رنگ آمیزی نمایید، پس رنگ زمینه یا foreground را با کد #FFFFFF رنگ کنید. حالا ابزار براش را انتخاب و یکی از Debris brush را برگزینید.با استفاده از براش شروع به کشیدن در اطراف حاشیه های بدن مرد کنید، البته در این زمان باید لایه ماسک در حالت انتخاب قرار داشته باشد، تا حالتی شبیه افکت انفجار ایجاد شود.

همه لایه ها را Merg کنید (Ctrl+ Shift+ E). حالا به قسمت هیجان انگیز کار رسیدیم. فیلتر Topaz Adjust را دانلود کنید. این یک فیلتر خیلی عالی و مفید است. برنامه را نصب کرده و فتوشاپ را restart کنید. حالا به مسیر Filter > Topaz Labs > Topaz Adjust 3 بروید، در سمت چپ Presets را باز کرده و گزینه Portrait Drama را انتخاب نمایید. تنظیمات را بدون تغییر رها کرده و روی OK کلیک کنید.

کار تقریبا تمام شده است. اگر مایلید تنظیمات و اصلاحات بیشتری روی رنگ انجام دهید، پس یک لایه Curves Adjustment ایجاد کنید و منحنی های RGB را انتخاب کنید.

شما می توانید تصویر و نتیجه نهایی این آموزش را مشاهده نمایید.

__________________________________________________________________

امیدواریم از این آموزش نیز لذت برده باشید. از توجه شما سپاسگزاریم.