خلق یک منظره رویایی در فتوشاپ

آموزش فتوشاپ – خلق یک منظره رویایی در فتوشاپ

در این آموزش دستکاری فتوشاپ من به شما نشان خواهم داد که چطور تنها با چند تصویر استوک می توانید یک کار هنری عالی خلق کنید. ما از چندین تکنیک دستکاری و فیلتر کردن برای ساخت این نوع افکت های استفاده می کنیم.

مرحله 1

برای این آموزش ما از تصویر استوک استفاده می کنیم. تصویر مدل را در فتوشاپ باز کرده و شروع به بیرون کشیدن زن از پس زمینه می کنیم. من از ابزار Pen استفاده کرده و به جای پاک کردن پس زمینه از یک layer mask استفاده کردم. پس از ماسک کردن پس زمینه اندازه تصویر را به 1200×616 pixel کاهش دادم.

مرحله 2

زمانی که پس زمینه را ماسک کردید، آسمان را در یک لایه جدید در زیر دختر قرار داده و اندازه آن را متناسب با بوم تنظیم کردم. با استفاده از یک براش نرم استفاده کرده و پاک کردن نیمه پایینی را پاک کرده یا ماسک می کنم.

مرحله 3

حالا آسمان را duplicate می کنم یا دوباره paste کرده و Gaussian Blur را اعمال می کنم. سعی کنید تا چیزی مانند تصویر زیر به وجود آورید. با استفاده از یک براش نرم لبه ها را با نیمه دیگر آسمان ترکیب می کنم.

مرحله 4

با استفاده از لایه تنظیم Levels روشنی های زن را افزایش می دهیم، همچنین Saturation را افزایش داده و با کمک یک لایه تنظیم Color Balance آبی و فیروزه ای را (با استفاده از فلش ها) به روشنی ها و تن های متوسط اضافه می کنیم.

مرحله 5

حالا یک تکنیک فتوشاپ برای ایجاد انعکاس ها در اشیاء ناهموار مانند لباس زن را یاد می گیریم. لایه زن را Duplicate کرده و به طور عمودی معکوس می کنیم. آن را در پایین لایه اصلی قرار داده و فیلتر Liquify را از Filter>Liquify… باز می کنیم.

با استفاده از براش ها با اندازه های متفاوت در داخل فیلتر لباس را می کشیم تا زمانی که به لایه اصلی برسد (گزینه View backdrop باید فعال باشد تا بتوانیم لایه های دیگر را ببینیم). پس از اینکه انعکاس را ایجاد کردید، یک layer mask ایجاد کرده و با استفاده از ابزار (Gradient (G یا یک براش نرم قسمت پایین انعکاس را پنهان کنید. قسمت بالایی انعکاس را باید پنهان کنید زیرا در دنیای واقعی نباید مشخص باشد.

blending mode لایه را به Linear Light تغییر داده و یک 1, 5px Gaussian Blur اعمال کرده و opacity را حدود 50% کاهش دهید.

مرحله 6

با استفاده از یک براش لبه نرم با 20% opacity بر روی سایه های زیر بدن زن بکشید.

مرحله 7

به لایه آسمان که در مرحله 2 اضافه کردیم رفته و لایه های تنظیم Levels و Hue Saturation را اضافه کنید. در levels تن های متوسط را (فلش وسطی) به 1, 68 افزایش داده و saturation را به 37+ افزایش دهید. این دو تنظیم آسمان را روشن تر می کنند.

مرحله 8

تصویر دریا را در فتوشاپ باز کرده و آن را در زیر دختر و لایه های سایه آن اما در بالای آسمان بلور شده که در مرحله 3 ایجاد کردید paste کنید. با استفاده از یک براش نرم بزرگ مانند تصویر زیر آن را ماسک کنید. من اسم این لایه را pond ripples گذاشتم.

مرحله 9

آب کمی به رنگ تیره در آمده پس من کمی لایه تنظیم به آن اضافه می کنم تا آن را آبی کرده و روشن تر کنم. دلیل اصلی که من آب را اضافه کردم این است که می خواهم کمی موج طبیعی در آن ایجاد کنم. می توانستیم این کار را به طور دستی انجام دهیم اما زمان زیادی می گرفت پس من گزینه ساده تر را استفاده می کنم.

یک لایه تنظیم Levels به pond ripples اضافه کرده و blending mode آن را (لایه تنظیم) به Screen تغییر دهید. همچنین یک لایه تنظیم color نیز اضافه می کنیم (این بار با blending mode normal) و از تنظیمات زیر استفاده کنید. حالا من دقیقاً چیزی را که می خواهم را دارم، آب آبی رنگ تمیز.

مرحله 10

تصویر قو را باز کرده و آن را از پس زمینه بیرون می کشیم. از یک براش لبه نرم برای ترکیب بهتر قسمت هایی از آب استفاده می کنیم. من از لایه تنظیم Levels دقیقاً مانند همان کاری که با زن برای افزایش روشنی ها بود، استفاده می کنم و از یک Color Balance برای اعمال قالب آبی استفاده می کنم.

مرحله 11

کبوتر را اضافه می کنیم، اندازه آن را حدود 20% کاهش داده و دوباره با استفاده از levels کنتراست را تنظیم می کنیم. این بار از یک رنگ تکی و blending mode Hue برای ایجاد رنگ آبی در کبوتر استفاده می کنم.

مرحله 12

png گلبرگ های رز را در فتوشاپ باز کرده و چند گلبرگ متفاوت بر می داریم. آن ها را بر روی آب Paste کرده، هر کدام را duplicate کرده و چند پیکسل یه سمت پایین حرکت می دهیم تا حالت انعکاس ایجاد شود. blending mode کلبرگ های duplicate شده را به Soft Light قرار داده و opacity آن ها را تا 50% کاهش می دهیم. ممکن است مجبور شویم که saturation را بالا برده و همچنین با استفاده از Curves یا Levels کنتراست را افزایش دهیم. همچنین کمی سایه ظریف در زیر هر کدام از گلبرگ ها قرار می دهیم.

___________________________________________________

.::امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید::.

5 دیدگاه دربارهٔ «خلق یک منظره رویایی در فتوشاپ»

 1. سلام…سایت خیلی خوبی داری و از اینکه به ما هم یاد میدی ممنونم. راستی یک سوالی دارم….این لینک رو بررسی کن و بگو چطوری میشه بک گراند این سایت رو طراحی کرد.منظورم خود سایت نیست منظورم عکس بک گراند سایت هست…اگه اموزش یاختش رو بزاری ممنون میشم.

  http://templates.entheosweb.com/template_number/20100/20174-b.jpg

  1. تصویر بکگراند سایت مورد نظر شما یک گرادیانت ساده از آبی یه سفید است که ساده ترین کار در فتوشاپ است.

 2. ممنونم که جوابم رو دادی…
  ولی بگ گراند این سایت رو وقتی من ایجاد میکنم تصویر به کیفیت این بک گراند این سایت نیست…وقتی به بکگراند این سایت نگاه میکنم احساس میکنم زلال و شیشه ای هست رنک ها خیلی کریستال گونه هست.

  اگه اموزش این رو برام بزاری ممنون میشم…من خودم طراح سایت هستم و به ساخت این بکگراند احتیاج دارم.

  باز هم ممنونم.

 3. به قول شما ایجاد کردن این بکگراند خیلی ساده هست ولی من منظورم چرا بکگراند این سایت اینقدر شیشه ای و درخشنده هست…من همین رو میتونم بسازم ولی خیلی مات هست و حالت رویایی نداره امیدوارم منظورم رو درست بیان کرده باشم.

  خدا خیرت بده رفیق.

 4. ببخش که من دوباره کامنت گذاشتم…من فکر کنم با این روشی که این تصاویر ساخته میشه بکگراند اون سایت هم ساخته میشه فقط اینها پیچ پیچ هستند و بک گراند اون سات صاف هست. این عکس رو ببین:

  http://hot-download.persiangig.com/CMD/1323850541_blue_backgrounds.jpg

  اگه امکان برات داره روش ساخت این عکس ها رو هم اموزش بده.دمت گرم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.